Květen 2015

Mýtický klan kapitola 14

31. května 2015 v 0:45
Rychlý pruh šel vedle Vrbí tůně. Květinka- rezavá kočička jenž získala své učednické jméno jen dvě noci zpátky nadšeně našlapovala s každým krokem. "Půjdeme podék řeky a horní tok pak překročíme až ke skalám, tam už odpoledne půjde jeskyní hlídka" oznámila Tůně. "Viděli jste už Pampeliščiny koťata?" otočila se na ně Květinkam která byla o kus napřed.
"Jsou si tak podobná a při tom tak rozdílná" řekla Rychlý pruh. "Jsem ráda že Fanfulín si koenečně našel svojeho nového nástupce" usmála se při pomyšlení že malá hnědá kočička hřející se pod ocasem Paplelišky jednou bude mít obrovsou moc a Fanfulín se už nebode muset stresovat tím že odejde bez nástupce. Květinka otevřela tlamu aby zavětřila. Ucítila pach králíka- možná i více někde v dáli. A pak pach jenž se včera dozvěděla že náleží Krvavému klanu. "Vypadá to že si vybrali stejnou dobu na hlídku" zavčel Rychlý. "Když si pospíšíme tak je nebudeme muset potkat" navrhla Tůně a rychlila krok.
Tok řeky se stávám užším až zmizel mezi kopci balbanů v horách. Všichni postupně přeskočili uzký, ale za to silný proud s zamířili k hranicím u skal. Květince udeřil silný pach králíku přímo do nosu. "Můžu?" podívala se na svého učitele. "Dobře, ale buď opatrná" připoměl jí Rychlý pruh. Květice se začaly sbíhat sliny, v poslední době tu nebylo moc kořisti a ten králík by nasytil více hladových krků. Včera večer měla jen malou myš a nic více. Když viděla hnědý ocásek ve vysoké trávě rozběhla se jen jak mohla. Pach vysrašené kořisti byl čím dál více silnější jako její chuť a zvyšující se rychlost kterou běžela. Slyšela hlas svého učitele jako by jí volal zpátky, ale nezastavila se do té doby, než držela králíka v tlamě. "Já chytila králíka!" zaradovala se.

Když se chtěla otočit, aby odešla narazila do kocoura před ní. Stál tam bílý kocour s morými oči v niž neviděla nic jiného než nenávist. "Krádež naši kořisti?" zasyčel jí do obličeje. Podívala se na svého učitele a Tůni stojící velkého balvanu, který dělil teritória. "J-já se omlouvám já-" zakoktala.
"Promiňte mojí učednici" začal zdvořile Rychlý pruh. "Nevšimla si že překročila území, své jméno získala jen dvě noci zpátky a nemá pořádně zafiskované území" pak probodl pohledem Květinku.
"Tak bychom jí mohli pomoc si zapamatovat co se stane když překročí území" přitlačil jednou mohutnou tlapou bílý kocour jménem Ledovec mladou učednici k zemi. "To b stačilo!" zařvala Tůně. "Nic neudělala!"

"Co se tu děje?" řekla Liščí stopa- válečnice krvavého klanu která sem přišla po boku Bleskodrápa. "Tahle malá svině překročil úzamí a krade nám kořist!" podíval se na ně Ledovec.
"Překročila území, to ano ale ten králík pochází z našeho!" bránil ji Rychlý pruh. "Když by jsi byl tak laskav anechal ji jít-"
"Nikam nejde dokud nepozná jaké to je když poruší dané zásady!"
Tůně by tam nejraději vběhla aby nebohé učednici pomohla, ale věděla že by se ocitla na cizím území a byla by v podobné situaci. Pak její pohled sjel na Liščí s Bleskodrápem. Ti dva si vyměňovali polo zmatené pohledy. Nejspíše jim Ledvec utekl ze skupiny hlídky a oni došli později, pomyslela si.
"Pokud je to jejich kořist tak akorát překročila hranice a ani ne o moc. Jejich klan už sám rozhodne jak jí potrestá" prohlásila liščí.
"Kdo jsi, zátupce klanu, že rozkazuješ ostatním?" podíval se na ni Ledvec. "Ne, ale možná už brzy ano" oplatila mi pohled Liščí stopa.
"Slibuji že už se tady nikdy neobjevím.." řekla s pokusem odhodlaného hlasu Květinka.
"Mýtický klan rozhodne jak jí potrestá" podíval se Pruh na Liščí. "Jelikož náš klan netrestá mladé učedníky tím že by jim zasadil jizvy, které se nazahojí ani do posledního dne jejich života narozdíl od našich krvežíznivých zvyků" zasyčel na Ledovce. "Nemáš právo nás takhle odsuzovat" řekla Liščí stopa s mírně podráždným tónem.

"Tohle nemá cenu" popošla kousek blíže Tůně. "Akorát tady skončíme s roztrhanými kožichy takhle" snažila se ostatní přesvědčit. "Má pravdu" ozval se Bleskodráp. "Odkdy souhlsíš s nimi?" mu věnoval ledový pohled Ledovec. Bleskodráp se odhodlaně postavil proti jeho pohledu "Jen říkám že nemá cenu tady bojovat, myslím si že náš klan nebude spokojen s plýtváním byliných zásopb jen kvůli nějáké hlouposti"
"Copak, dochází vám lečící zásoby?" využil situace Rychlý.
"Copak, dochází vám kořist?" oplatila mu Liščí stopa s pohledem na jeho vyhublou postavu. Tůně věděla že Liščí měla pravdu. Kořist se v těchto deštivých a chladných dnech stahovala do lesa z hor. Ale nevěděla že krvaví měli problém se zásoby.
"Já to tu skončím, tohle nemá cenu, pak všichni už budeme moc jít" řekl Ledovec zvedajcí tlapu aby mohl přídělit Květince bolesnou ránu.

Jenže z hoho ho vyrušilo hlasté zahřmění a zvuk zvedjící se půdu která se rozklepapa pod jeho nohami.


Konec Pomsta Fialky


Sněžná Vánice /Měsíční Klan

5. května 2015 v 18:42
Před tím než vše vysvětlím, napíšu kus toho příběhu:

Bílá kočka s ledově modrými oči se prodírala sněhem směrem k zamrzlé řece. Na jejím kožichu nebyly skoro vidět stříbrné, ani namodralé pruhy. "Měsíční růže, nemělibychom spomalit?" zařval o kus dál pískově zbarvený kocour. "Ne!" obrátila se na něj. "Půjdeme jak daleko budeme moct, tak daleko, založíme vlastní klan a-"
"Ledokotě ale si musí odpočinou a zahřát se!". Měsíční růže se na svoji dceru podívala. Její jediná dcera.. o syna už přišla a nechtěla i ni. ".. Dobře" rozhodla a zamířila směrem k jeskyním.

Když tam dorazila poslední skupinka Měsíční růže si konečně oddychla. Pískově zbarvený kosour si sedl vedle ní. "Ani se nedivím že Mýtický chce klan přestěhovat do jeskyň"
"V jeskyních jsou hadi a sám na to doplatí a on o ví" zasyčela potichu. "A jak vůbec jses rozhodla že odejdeme..?" zepal se nejistě. "Nikho neví přesný důvod"
Ona se podívala na paprsky měsíce pronikající místy zkrze mraky. "S tím lhářem a zrádcem náš klan nebude mít nic společného. Už dostal jediného svého syna, víc z těch co mi na nich záleží už nedám. A až se vrátí. Jednou k nám příjdou a budou nás prosit o pomoc, Mýtický klan má dané že zahyne a my přežijeme. tak my se otočíme zády jako on ke své rodině" zadívala se na svého kamaráda. "Mýtický Měsíc avšak bude v historii lesa považován za hrdinu. Né u nás" pak mu věnovala krátký pohled a vydala se za svou dcerou.
Flag Counter
Flag Counter

Map


Aktivováno dne 9.5.2014